Her yıl geleneksel olarak Göktürk Trabzonlular Derneğinin ev sahipliğinde düzenlenen Köprübaşı Madur Dağı Şenliği bu yıl da coşku ile kutlandı.
     Sürmene ve Köprübaşı İlçelerinin ortak olarak kullandığı ve yörenin en yüksek dağı olma özelliğine sahip Madur Dağı eteklerinde her yıl geleneksel olarak düzenlenen Yayla Şenliği, binlerce kişinin katılımıyla büyük coşku içinde gerçekleştirildi.
     Havanın yağmurlu olması nedeniyle geçen yıllara göre katılımın az olduğu Madur dağı şenliğine katılmak için sabahın erken saatlerinde Trabzon´un değişik yerlerinden yola çıkan vatandaşlar öğle saatlerinde şenlik alanını doldurdu. Şenliklerin çevre güvenliği Jandarma tarafından sağlandı.
     Çay TV tarafından canlı olarak yayınlanan Madurdağı şenliğinde sunuculuğunu Hacer Yılmaz yaptı. Karadeniz Müziğinin öncü sanatçılarından, Yakup Atalay, Âdem Ekiz, Mehmet Tak, Taner Eyüpoğlu, Âşık Süleyman, Taner Ayar, Turan Kanberoğlu, İbrahim Sancaktar, Onur Atmaca, Halit Sarısoy, Mesut Kurt, Nurettin Kahveci ve İlhan Yüce sahne alarak Kemençe eşliğinde söyledikleri birbirinden güzel Karadeniz türküleriyle etkinlik alanını dolduran binlerce kişi yağan yağmura hiç aldırış etmeden horon oynayarak doyasıya eğlendi. Akşama kadar devam eden Yayla Şenliği olaysız bir şekilde sona erdi.