Tüm yurtta olduğu gibi İlçemizde de 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve spor Bayramının 98. yıldönümü kutlandı. Kutlama etkinlikleri arasında voleybol turnuvası, gençlik koşusu, gençlik yürüyüşü, çelenk sunma ve salon programı yer aldı.Kutlama programı, Hükümet Konağı Bahçesindeki Atatürk Anıtına çelenk sunulması, saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunması ile başladı. Çelenk sunma törenin ardından kutlama programı Köprübaşı Çok Programlı Anadolu Lisesi Konferans Salonunda devam edildi.
 
  
     Köprübaşı Çok Programlı Anadolu Lisesi’ndeki Programa Kaymakamımız Sayın Muammer SARIDOĞAN,Garnizon Komutanı Sayın Semih HAZANTEKİN,Köprübaşı Belediye Başkan Vekili Mustafa UZUN, daire amirleri ,siyasi parti temsilcileri, öğretmenler ,öğrenciler ve halkımız katıldı.
 
      Program günün anlam ve önemini belirten konuşma, öğrencilerin şiir okuması,  müzik dinletisi,  folklor gösterisi ile devam etti. Öğrencilerin sergilemiş olduğu gösteriler katılımcıların beğenisini topladı.  Program sonunda çeşitli yarışmalarda dereceye giren öğrenciler ödüllendirildi.