Köprübaşı Kaymakamlığı İlçe Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü ile Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı tarafından hazırlanan Patates Üretimini Geliştirme Projesi kapsamında Tarım Kredi Kooperatifinden 5 ton sertifikalı patates tohumu alınarak çiftçilerimize dağıtıldı.
 
      Proje giderleri Köprübaşı Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı tarafından karşılanmıştır. Bu proje kapsamında alınan 5 ton sertifikalı patates tohumu, S.Y.D.V. den aldığı yardımlar ile geçimini sağlayan ailelere dağıtıldı. Bu sayede 135 aileye dağıtılan tohumlar ile hem bu aileleri üretime teşvik etmek, ailelerin tohumluk patates ihtiyacını karşılamak, hem de bu ailelerin yemeklik patates ihtiyaçlarının karşılanması hedeflenmiştir.
      İlçe Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü olarak yapılan çiftçi ziyaretlerinde ve Müdürlüğümüze gelen çiftçilerimizle yaptığımız görüşmelerde üreticilerimizin 1 dekarlık alandan ortalama 500 kg. ürün alabildikleri ancak sertifikalı tohum kullanılarak yapılan denemelerde 1 dekarlık alandan en az 1,5 - 2 ton arasında ürün alınabildiği tespit edilmiştir. Aynı zamanda bu proje ile hem çiftçilerimizin bağ ve bahçe kullanımları teşvik edilmiş olacak hem de çiftçilerimize sertifikalı tohum kullanmanın avantajları uygulamalı olarak gösterilmiş olacaktır.
       İlçe Kaymakamımız Muammer SARIDOĞAN, bu tür üretimi artırmaya yönelik projelerin bundan sonra da destekleneceğini belirtti.